do początku mapa serwisu kontakt  
Aktualności 2018/2019
XIII MIĘDZYPOWIATOWE PODCHODY MATEMATYCZNO-CHEMICZNE "HOŁDA 2019"

4 czerwca, już po raz trzynasty, Publiczne Gimnazjum w Konopnicy zorganizowało Podchody Matematyczno – Chemiczne „Hołda 2019”.   Nietypowa forma konkursu powoduje, że  impreza cieszy się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjów. Uczniowie mieli do pokonania 4-ro kilometrową trasę, na której czekały na nich zadania z matematyki i chemii. Drużyny chcąc dotrzeć do mety musiały wykazać się orientacją w terenie i spostrzegawczością. O wygranej zdecydowała poprawność wykonywanych zadań oraz czas pokonania trasy.

 

W tym roku do  rywalizacji przystąpiło 7 trzyosobowych drużyn gimnazjalnych z:  Konopnicy, Mierzyc, Wielunia, Wierzchlasa, Ostrówka i Białej.

 

Laureatami tegorocznego konkursu są:

 

  • I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Wieluniu
  • II miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchlesie
  • III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mierzycach

 

Najszybciej trasę pokonała drużyna z  Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej.

 

Zwycięzcy otrzymali z rąk Wójta Gminy Konopnica Grzegorza Turalczyka oraz pani dyrektor szkoły Małgorzaty Sieniawskiej statuetki i nagrody.

 

Organizatorkami tego nietypowego konkursu były: pani Joanna Janik - nauczycielka matematyki i pani Aleksandra Gaik - nauczycielka chemii i fizyki w Publicznym Gimnazjum w Konopnicy.

 

Fundatorami nagród dla zwycięzców była Rada Rodziców  Publicznego Gimnazjum w Konopnicy i  Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii przy Urzędzie  Gminy Konopnica. Za pomoc w organizacji konkursu dziękujemy również wszystkim życzliwym i zaangażowanym osobom.